جمعه ٢٨ تير ١٣٩٨ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هفتمین مجمع صلح جهانی، در مورد تحمل و رفاه جهانی

صدها شخصیت، اعم از دانشمندان، روشنفکران، فعالان و رهبران صلح از کشورها و سازمان‌های مختلف بین‌المللی در هتل سلطان جاکارتا از 23 مرداد 97  (14 اوت 2018) برای شرکت در هفتمین مجمع صلح جهانی جمع شده‌اند. دستورالعمل مهم در این مجمع، تلاش برای یافتن راه میانه‌رو برای تمدن جدید جهان است.

این رویداد با همکاری مرکز گفتگو و همکاری میان تمدن‌ها (CDCC)، دفتر نماینده ویژه رئیس‌جمهور برای گفتگو و همکاری بین ادیان و تمدن‌ها، و مرکز فرهنگی آموزشی چنگ هو برگزار می‌شود.

231 شخصیت، از جمله خانم رِتنو مرشودی (وزیر امور خارجه)، دکتر  محمد نجیب (رئیس کمیته)، دین شمس‌الدین (رئیس مرکز گفتگو و همکاری میان تمدن‌ها و نماینده ویژه رئیس‌جمهور برای گفتگو و همکاری بین ادیان و تمدن‌ها) حضور دارند.

وزیر امور خارجه اظهار داشت، "این مجمع بسیار خوب است که از تمام شخصیت‌ها، اعم از رهبران دینی و جوامع مدنی برای بحث و گفتگو در موضوع راه میانه دعوت کرده‌اند."

وی افزود که استفاده از رویکرد میانه‌رویی برای تمدن جدید جهان آسان نیست. در تحقق این رویکرد نیاز به تعهد زیاد دارد. برای تحقق آن، حداقل سه مطلب وجود دارد: نخست، این رویکرد میانه‌رویی می‌تواند در یک جامعه با اندیشه باز و با تحمل اجراشدنی است. دوم، رفاه مردم و رفاه همه افراد، از جریان اصلی قرار گرفتن این رویکرد حمایت خواهند کرد. و سوم اینکه عدالت باید وجود داشته باشد.

او در ادامه گفت، "راه میانه" نباید تنها در قالب ایده‌ها متوقف بشود، بلکه باید در میان زندگی جامعه اعمال گردد و نهادهای خانوادگی و امور زنان به دلیل نقش تعیین‌کننده و تأثیرگذاری آن در گسترش ارزش‌های مثبت خانواده، مشارکت داده شوند.

پس‌ازآن، محمد نجیب (رئیس کمیته جهانی صلح) گفت که رویکرد میانه‌رو، یک رویکرد طبیعی است. او امیدوار است که نشست این مجمع به خروجی‌های مطلوب در تلاش برای تحقق صلح جهانی دستیابی پیدا کند، چراکه تمام ادیان این ارزش‌ها رادارند.

فیلیپ روزنبرگ، نماینده یهودیان بریتانیا در مجمع صلح جهانی اظهار داشت که پس‌ از این همایش، اقدام عملی باید صورت پذیرد. پیام صلح مثل این همیشه در زندگی پیروان یهودی گوش زد می‌شود و عمیقاً در زندگی روزمره ریشه دارد.

در همین حال، محمد حسین مظفری، نماینده ایرانی از مرکز گفتگوي اديان و فرهنگ ها در مجمع صلح جهانی اظهار داشت که مجمع صلح جهانی (مانند) یک پل برای حرکت دادن صلح است تا با هم دیگر صلح جهانی را روی همه اختلافات نظر و تفاوت‌ها بسازیم. مجمع صلح جهانی مجمع ارتباطات مهمی برای صلح‌طلبان است که فرهنگ‌های مختلف، ازجمله مسلمانان و غیرمسلمانان را متحد سازد و نیز جوامع مختلف مسلمان را به برقراری ارتباط و تعامل فراخواند و اختلافات را مطابق با فرهنگ، تنوع و زبان آن‌ها حل‌ و فصل کند.

این رویداد تا 16 اوت ادامه خواهد داشت. موضوع جلسه بحث دومین روز (24 مرداد 97) همایش عبارت است از "راه میانه از نگاه دینی، ایدئولوژی دولتی، اقتصادی و سیاسی و در 25 مرداد، محور بحث "راه میانه در اعمال فرهنگ‌ها" است و با نتیجه‌گیری به نام "پیام جاکارتا" پایان خواهد یافت.

هفتمین مجمع جهانی صلح با حضور 63 کشور تحت موضوع "راه میانه برای تمدن نوین جهانی" برگزار می‌شود. اختتامیه این مجمع در روز پنج‌شنبه، 25 مرداد 97 برگزار می‌شود. در هر جلسه گفتگو چگونگی پیاده‌سازی مفهوم راه میانه از دیدگاه دین، ایدئولوژی ملی، اقتصادی، سیاسی و تا فرهنگی، موردبحث قرار می‌گیرد.


 

 

 


١٢:٣٥ - سه شنبه ٦ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧١١٥٣٧    /    تعداد نمایش : ١٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 493000
Visitorsofday : 34
Visitorsofpage : 1322191
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.8750

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت