سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه/ 4

اسقف مقریک باریکیان: گفت‌وگو راه‌حل رسیدن به تفاهم مشترک است

نماینده خلیفه‌گری ارامنه تهران گفت: وقتی دل انسان‌ها به پاکی نزدیک شود، انسان‌ها به وسیله گفت‌وگو به یکدیگر نزدیک می‌شوند و به تفاهم مشترک دست می‌یابند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسقف مقریک باریکیان، نماینده خلیفه‌گری ارامنه تهران امروز دوشنبه 17 دی‌ماه در سخنرانی خود در نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه، اظهار کرد: گفت‌وگوهای دینی منجر به پاکی و منزه بودن دل انسان‌ها می‌شود، زیرا وقتی دل انسان‌ها به پاکی نزدیک شود، انسان‌ها به وسیله گفت‌وگو به یکدیگر نزدیک می‌شوند و به تفاهم مشترک دست می‌یابند.

نماینده خلیفه‌گری ارامنه تهران همچنین، گفت: ما ایمان داریم سرچشمه این طبیعت، خداوند است و خداوند انسان را نماینده خود قرار داده است.

اسقف مقریک باریکیان ابراز امیدواری کرد که نتیجه نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه مانند نوری بر فرهنگ‌های ایران و فرانسه بتابد.

وی افزود: بدون انسان، طبیعت معنی نمی‌شود و بدون طبیعت، انسان معنی نمی‌شود. تا زمانی که انسان، انسانیت خود را حفظ می‌کند، ایمان داریم طبیعت هم به روال خود ادامه می‌دهد.

هنری دولااوگ، کشیش و مدیر سمیناری سنت سوپلیس و رییس کنفرانس‌های مذهبی فرانسه در سخنانی در دور نخست گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه، با اشاره به بشر و رابطه آن با طبیعت گفت: علم و پیشرفتی که بشر از آن برخوردار است، هدیه الهی است و طبیعت یک ثروت مشترک است که باید به آن نگاه الهی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید طبیعت براساس عدالت به همگان عرضه شود. حفظ آن وظیفه بشر است و یک تکلیف جهانی است که لازم است پیروان ادیان الهی در این زمینه تبادل نظر و همکاری‌های مشترک داشته باشند.

بنابر اعلام این خبر، دور نخست گفت‌وگوی دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با مسیحیان کاتولیک فرانسه ساعت 10 صبح امروز (17 دی‌ماه) با موضوع «اهمیت محیط زیست در اسلام و مسیحیت کاتولیک» و با حضور هیأتی 4 نفره به سرپرستی کاردینال جین نوئل آولین، اسقف شهر مارسی و رییس کل شورای دانشگاه‌های کاتولیک فرانسه و اندیشمندان مسلمان از جمهوری اسلامی ایران در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

در این دور از گفت‌وگوهای دینی، موضوعاتی چون «متون اسلام و مسيحيت كاتوليك در زمينه حفظ و حراست از محيط زيست»، «خشونت و افراط‌گرايی عاملي براي تخريب محيط زيست»، «مسئوليت رهبران و پيروان اديان براي حفظ محيط زيست كدام است؟» و «چگونه مي‌توان در مسير ترويج سلامت و پايداري محيط زيست قدم برداشت؟» بررسی می‌شود.

 

 

 


٠٩:١٤ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢١٣٣٠    /    تعداد نمایش : ٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 492869
Visitorsofday : 14
Visitorsofpage : 1321571
Onlinevisitors : 4
PageLoad : 1.6250

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت