سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن / 1

ابراهیمی‎ترکمان: گفت‎وگوهای دینی، زمینه‎ساز صلح جهانی است

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنرانی خود در آیین افتتاح نخستین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن گفت: گفت‎وگوهای فرهنگی و دینی، زمینه‎ساز توسعه صلح، امنیت و آرامش برای همه جهان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی‎ترکمان، رییس این سازمان در سخنرانی افتتاحیه خود در گفت‎وگوهای دینی ایران و ژاپن، برگزاری این نشست را در شناخت بهتر دو ملت از یکدیگر بسیار مهم ارزیابی کرد و با تأکید بر اشتراکات فرهنگی دو کشور، گفت: در راستای توسعه تعاملات و روابط فرهنگی دو کشور، بسیار خرسندم که امروز در نخستین دور گفت‎وگوهای دینی ایران و ژاپن بر پایه اسلام و شینتو در کشور بزرگ ژاپن حضو دارم. به نوبه خود از دست‏اندرکاران برگزاری این گفت‎وگو، معبد بزرگ ایسه، رییس، مسئولان و اساتید دانشگاه کوکاگان و سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، تقدیر و تشکر می‎کنم.

رییس شورای عالی ادیان جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به سابقه روابط فرهنگی دو کشور، امضای موافقتنامه فرهنگی فیمابین و تأسیس رایزنی فرهنگی ایران در توکیو به منظور توسعه این روابط، گف: جذابيت و شكوه تاريخ و تمدن ايران نزد ژاپني‎های فرهنگ‎دوست از یک سو و احترام فراوان و علاقمندی مردم بزرگ ایران به ملت و مردم بزرگ ژاپن از سوی دیگر عامل مهم و مؤثری برای گسترش تعاملات و روابط فرهنگی بین دو کشور بوده و هست.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سپس با اشاره به حضور تعداد زیادی از ایران‎شناسان و اسلام‎شناسان ژاپنی و ژاپن‎شناسان ایرانی که برخی از آنان نشان افتخار امپراطور ژاپن را دریافت کرده‌اند، بیان کرد: به اجرا درآمدن برنامه‎های دینی و فرهنگی در ایران و ژاپن از جمله گفت‎وگوهایی که امروز شاهد آن هستیم، زمینه توسعه شناخت بیشتر دو ملت را فراهم می‎کند که با توجه به قرابت‎های اخلاقی، سنتی و فرهنگی و در راستای توسعه همکاری‎های دینی و فرهنگی ایران با ژاپن، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأسیس و تقویت رایزنی فرهنگی ایران در کشور ژاپن، فعالیت‎های ارزشمندی را به انجام رسانیده و یقین دارم در ادامه این مسیر در دو کشور شاهد تحولات چشمگیری در افزایش سطح فعالیت‎ها و تعاملات خواهیم بود.

ابراهیمی‌ترکمان همچنین با تأکید بر این نکته که گفت‎وگوهای فرهنگی و دینی، زمینه‎ساز توسعه صلح، امنیت و آرامش برای همه جهان است، به فعالیت‎های سازمان در حوزه گفت‎وگوهای فرهنگی و دینی هم اشاره کرد و افزود: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ایجاد مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‎ها و در ارتباط با تعداد قابل توجهی از دانشگاه‎ها و مؤسساتی که در زمینه ادیان، فرهنگ‎ها و آیین‎ها فعالیت می‎کنند، زمینه‎های بسیار ارزشمندی را در برگزاری بیش از 100 گفت‎وگوی دینی با مسیحیت کاتولیک در واتیکان، ارتدکس در روسیه، سیسلیسی در یونان، بودیسم در تایلند، هندوئیسم در هند، مسیحیت فیلیپین و ... برگزار کرده که برخی از آنان بیش از 10 دوره را تجربه می‎کنند و توانسته در ایجاد شناخت هر چه بیشتر ادیان و آیین‏ها توفیقات مهمی را به دست آورد.

 

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پایان اظهار امیدواری کرد که این دور از گفت‎وگوها با تأسیس انجمن گفت‎وگوی دینی ایران و ژاپن، تداوم یابد. ابراهیمی‌ترکمان همچنین برگزاری دور بعدی این گفت‌وگوها در ایران و به میزبانی مرکز گفت‏وگوی ادیان و فرهنگ‎های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را مورد اشاره و تأکید قرار داد.


٠٩:٤٥ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٣٣٧١    /    تعداد نمایش : ٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 492867
Visitorsofday : 10
Visitorsofpage : 1321567
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.7188

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت